Stimaţi şoferi, lăsaţi-le pietonilor măcar trotuarele!

Share

Unii şoferi din Carei sfidează bunul simţ, parcând după cum îi taie capul. Problema mare e că străzile se dovedesc neîncăpătoare pentru cei mai tupeişti dintre ei. Aşa că îşi parchează autoturismele direct în mijlocul trotuarului. În gândirea lor limitată, consideră că pietonii nu au decât să sară peste maşinile lor sau să le ocolească dacă vor să îşi continue drumul. Stimaţi şoferi, recapitulaţi regulile elementare de parcare şi lăsaţi-le pietonilor măcar trotuarele.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura