Doi tineri din Carei au demonstrat că muzica hip hopp nu ţine cont nici de limbă şi nici de etnie. Cei doi au lansat azi o melodie intitulată „Mi-e dor”, ale cărei versuri sunt cântate atât în limba română cât şi în limba maghiară. Melodia hip hopp-erilor Leo şi Gerzson poate fi ascultată începând de azi pe YouTube.
„Salutare! Am scos piesa cu Gerzson. Sper că vă place! Like and share dacă îţi place. Mersi mult!”, a anunţat azi hip hopp-erul careian Leo pe pagina sa de Facebook.
„Piesa pe care o cânt alături Gerzson Gerzson se referă la vremurile când copilăream şi nu aveam nici un plan. Atunci nu ne-am gândit nici unul la bani şi nu trebuia să mergem la muncă. Piesa e pe două limbi, respectiv în română şi maghiară”, a declarat Leo pentru portalul Opinie de Carei.
De asemenea, hip hopp-erul Leo a adăugat că se pregăteşte să lanseze în curând un nou single.