Ediţia din acest an a Cupei Fustal Carei, a şaptea la număr, a revenit echipei Vonal FC, care a învins în finală echipa Power, cu scorul de 5 – 4 după penalty. Pe locul al treilea s-a clasat echipa Mon Caprice, iar pe locul al patrulea echipa Squadra Câmpia Turzii.

castigatori

Finala mare s-a disputat între echipele Power şi Vonal FC, scor final 1 – 1 (4 – 5 după penalty). Finala mare a fost arbitrată de Şuta Adrian din Baia Mare şi careianul Kovacs Istvan.

15826535_1149086618546129_4681768950997757676_n

Finala mică s-a disputat între echipele Squadra Câmpia Turzii ţi Mon Caprice, scor final 3 – 3 (5-7) după penalty

15941466_1149066335214824_816206428512615189_n

Cea de a 2-a semifinală s-a disputat dintre echipele Mon Caprice şi Vonal FC, scor final 3 – 4

15940708_1149036828551108_366378504519915751_n

Prima semifinală s-a disputat între echipele Squadra Câmpia Turzii şi Power,
scor final 2 – 3

15894944_1149009288553862_8325922085058172119_n

Al patrulea sfert de finală s-a disputat între echipele Gladiatorii – Vonal FC, scor final 0 – 5

15826593_1148999678554823_7166985549254401677_n

Al treilea sfert de finală s-a disputat între echipele Mon Caprice BM – Sentierii, scor final 1 – 1 (3 – 2 la penalty)

15894743_1148942068560584_6344270745374836225_n

Al doilea sfert de finală s-a disputat între echipele Baratok – Power, scor final 0 – 1

15940639_1148924011895723_5500121364811683331_n

Primul sfert de finală s-a disputat între echipele Unirea Tăşnad – Squadra Câmpia Turzii, scor final 0-1