Elevii careieni „Isteţi” s-au alăturat Şcolii Siguranţei-TEDI

Share

Elevii ISTEŢI din clasa I A, de la Şcoala Gimnazială Nr.3, s-au alaturat Programului educativ Şcoala Siguranţei-TEDI, 2016-2017, unul dintre cele mai ample programe educative la nivel naţional, care îi invaţă pe copii cum să fie în siguranţă pe drum, acasă, la şcoală şi în perioada vacanţelor, se arată într-un material transmis portalului Opinie de Carei de către profesorul pentru învăţământ primar Maria Adela Moisa.

Programul este iniţiat de firma Tymbark Maspex Romania şi brandul Tedy, în parteneriat cu Ministerul Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice şi Ministerul Afacerilor Interne prin Poliţia Română.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura