Incendiu provocat de o ţigară nestinsă la fostul Cămin de bătrâni

Share

Un incediu a izbucnit azi, în jurul orei 11.00, la Centrul de îngrijire şi asistenţă socială Alexandru din municipiul Carei. Au ars un arbust de tuia, o uşă şi un geam, ambele din termopan, situate pe partea laterală a clădirii. Incendiul a fost provocat, cel mai probabi, de o ţigară nestinsă aruncată pe geam de careva dintre pacienţii centrului. Pompierii careieni au intervenit prompt, reuşind să lichideze incendiul în timp foarte scurt. Pe perioada intervenţiei, pacienţii centrului au fost scoşi în curtea instituţiei.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura