Târgul de primăvară s-a dovedit util careienilor

Share

Duminică, la piaţa agro-alimentară din Carei a fost organizat un târg de primăvară, care s-a bucurat de interes din partea locuitorilor municipiului Carei. Numeroşi comercianţi şi-au expus produsele, care au atras sute de cumpărători, semn că iniţiativa administraţiei pieţelor a fost una inspirată.

targ

Careienii au trecut pe la standurile unde comercianţii au expus flori naturale în ghivece, răsaduri, arbori și arbuști ornamentali pentru exterior, flori pentru balcoane, terase, semințe de flori, iarbă, unelte și utilaje pentru grădinărit, suporturi pentru flori, statuete, sisteme de umbrire/irigare, îngrășăminte şi alte produse de sezon.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura