La data de 01.04.2015, polițiștii Postului de Poliție Comunală Foieni au fost sesizați de către M. Vasile, de 69 ani, din localitate, cu privire la faptul că în data de 18.03.2016, P. Anna, de 45 ani, și M. Stefan, de 47 ani, ambii din Foieni, i-au tăiat fără drept şapte arbori esență salcâm și au furat materialul lemnos rezultat, din parcela de pădure pe care o deține pe raza localității Foieni.

În cauză s-a efectuat cercetarea la fața locului fiind identificate și fixate un număr de şapte cioate de arbori esență salcâm. S-a întocmit dosarul penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăiere ilegală de arbori și furt de arbori, informează IPJ Satu Mare.






