Hoţi de salcâmi depistaţi la Foieni

Share

La data de 01.04.2015, polițiștii Postului de Poliție Comunală Foieni au fost sesizați de către M. Vasile, de 69 ani, din localitate, cu privire la faptul că în data de 18.03.2016, P. Anna, de 45 ani, și M. Stefan, de 47 ani, ambii din Foieni, i-au tăiat fără drept şapte arbori esență salcâm și au furat materialul lemnos rezultat, din parcela de pădure pe care o deține pe raza localității Foieni.

lemne

În cauză s-a efectuat cercetarea la fața locului fiind identificate și fixate un număr de şapte cioate de arbori esență salcâm. S-a întocmit dosarul penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăiere ilegală de arbori și furt de arbori, informează IPJ Satu Mare.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura