Bărbat din Căpleni, prins la braconat cu ogari

Share

Pe fondul cinegetic Berveni din cadrul Direcției Silvice Satu Mare a fost depistat numitul K.Ștefan de 48 ani, din Căpleni, însoțit de doi ogari, care intenționa să desfășoare activități de vânătoare, fără a fi autorizat în acest sens. În cauză s-a întocmit dosar penal și se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de braconaj cinegetic, informează IPJ Satu Mare.

braconaj

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura